ÚVODNÍ ZASTAVENÍ - Pozvání na stezku


Vítáme Vás
u výchozího bodu naučných stezek.

Kratší stezka - Příroda Hostýnských vrchů - je vhodná i pro děti a méně zdatné turisty. Její trasa je dlouhá 1,7 km a seznamuje prostřednictvím 8 zastavení s charakteristickými a významnými druhy rostlin a živočichů této oblasti. První zastavení se nachází u červeně značené turistické trasy pod křížovou cestou na Sv. Hostýně. Stezka končí ve Chvalčově.

Delší naučná stezka - Hostýnské vrchy - prochází řadou ekologicky cenných území, vysvětluje různé stupně jejich ochrany a způsoby péče o ně. Trasa stezky je dlouhá 16,6 km a má celkem 11 zastavení. Stezka začíná pod vrcholem Bukovina (jižně od Sv. Hostýna). Dále vede okrajem pastvin a luk nad Rusavou, kolem přírodní rezervace Obřany na horní konec Chvalčova. Odtud pokračuje přes chráněná území Janče a Smrdutou k rozcestí U jasanu pod Tesákem. Nakonec dovede údolím Rosošného potoka a kolem Čerňavy až na začátek Rajnochovic. Tato část stezky, vedoucí po lesní asfaltové komunikaci je vhodná i pro cykloturisty. Stezku je možné absolvovat i opačným směrem.

Technické informace o stezce:
Grafické zpracování stezek: Českomoravské sdružení pro ochranu přírody
Autoři fotografií: Michal Girgel, Petra Hájková, Zdeněk Kratochvíl, Radek Lučan, Bedřich Landsfeld, Jiří Němec, Zdeněk Podešva, Jiří Polčák, Tomáš Svačina, Luboš Vylíčil
Ilustrace: J. Curtis, J. Sowerby, O.W. Thomé, M.v. Wright

Finačně popořily: Lesy ČR s.p., Zlínský kraj
Vyhotovení virtuální naučné stezky podpořily obce: Chvalčov, Rajnochovice, Rusava a Slavkov pod Hostýnem

Upozorně
ní: Publikování, kopírování nobo jiné šíření textů, fotografií a grafických prvků z obsahu stránek o naučných stezkách je bez písemného souhlasu ČSPOP a jednotlivých autorů fotografií zakázáno.

Zpět na mapu stezky