spacer

Miniopterus schreibersii (létavec stěhovavý)
Středně velký druh patřící k podčeledi létavci (Miniopterinae). Z okolních států se nejblíže vyskytuje na Slovensku, v teplých oblastech s přirozenými jeskyněmi nebo štolami. Pro druh jsou charakteristické krátké trojúhelníkové boltce nepřesahující profil hlavy.
Tadarida teniolis (tadarida evropská)
Velký druh (délka předloktí 57-64 mm, hmotnost 25-50 g). Jediný z evropských netopýrů, který má volný ocas. Jeho určení je pro charakteristický tvar uší a hlavy jednoduché. Nejblíže byl zjištěn ve Švýcarsku. Žije ve skalnatých a hornatých místech.
Rousettus aegyptiacus (kaloň egyptský)
Tento druh stejně jako níže uvedený patří k čeledi kaloňovití (Pteropodinae) podřádu kaloni (Megachiroptera). Příslušníci této čeledi jsou výhradně rostlinožraví letouni, orientující se zrakem a chybějící hrtanovou echolokací. Zobrazený druh je dále zařazen k tribu vlastní kaloni (Pteropodini), který je charakteristický protáhlou "liščí" hlavou a výrazně kornoutovitými boltci.
Epomophorus wahlbergi
Druh tribu Epomophorini (kaloni výložkoví), který je rozšířen výlučně v Africe. Samci mají na ramenou chomáče světle zbarvené srsti kryjící vyústění pachových žláz. Měřítkem postavení v sociální hierarchii druhu je rozsah a zbarvení této "výložkové" srsti.
   
 
 
 
imagespacer